ODAŞ Elektrik Üretim AŞ’nin iştiraki firmalardan Anadolu Export Maden Sanayi Ticaret AŞ uhdesinde bulunan Kütahya ili Karaağaç Köyü bölgesindeki Yıldız Altın Gümüş Madeni projesine ait Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporuna mahkeme tarafından iptal kararı verildi.

Şirketin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde oldu: “Yıldız Altın Gümüş Madeni projesine yönelik olarak 2019/348 esas ve 2019/738 karar nolu Kütahya İdare Mahkemesi ÇED iptal kararı vermiştir. Söz konusu aşamalar bu tür endüstriyel yatırımlarda olağan olmakla beraber bir üst mahkemeye karar itiraz edilecek olunup ayrıca varsa ÇED raporunda eksik görülen hususlar da eklenerek ÇED yönetmeliği uygulamaları tebliğlerine göre revize edilmiş ÇED alınmak üzere başvurulacaktır. Altın madeni yatırımlarının dünyadaki tüm gelişmiş ülkelerde uygulamaları aynı olmakla beraber, çevre hassasiyeti azami oranda korunacak ve gerekli tedbirler alınacaktır.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTKİ Ömerler Yer Altı Kömür İşletmesinde Mekanize Kömür Üretimine Başlandı
Sonraki İçerikAtıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapıldı