2021 YKS sınavı başarı sıralamasında maden mühendisliği, jeoloji mühendisliği, jeofizik mühendisliği veya cevher hazırlama mühendisliği bölümlerinden birini ilk 5 tercihi arasında kazanan öğrencilere öğrenim süreleri boyunca verilecek burs hakkında detaylar, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından paylaşıldı.

Tercihiyle ilgili bölümlerden birisine belirtilen şartlarda dahil olacak öğrenciler her yıl 9 ay süresince ilk 65.000’de yer alması durumunda (İstanbul ve Ankara’daki üniversiteleri tercih eden öğrencilere);

  • İlk 30.000’de yer alan öğrencilere aylık 2.557 TL (AGİ hariç asgari ücret),
  • 001-50.000 arasında yer alan öğrencilere aylık 1.278 TL (AGİ hariç asgari ücretin yarısı),
  • 001-65.000 arasında yer alan öğrencilere ise aylık 852 TL (AGİ hariç asgari ücretin 1/3’i),

İlk 100.000’de yer alması durumunda

  • İstanbul ve Ankara dışındaki illerde yer alan üniversiteleri tercih eden öğrencilere, aylık 2.557 TL (AGİ hariç asgari ücret) burs alacak.

Konuyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.