Copyright @ AA

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte 1 madenci hayatını kaybederken, 1 madenci ise sağ olarak kurtarıldı.

Akşam saatlerinde meydana gelen olayda maden ocağında çalışan Erdem Yıldız ve Murat Çetinkaya, ocakta meydana gelen göçük nedeniyle mahsur kaldı. İhbar üzerine bölgeye sağlık, jandarma, AFAD ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Tahlisiye ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin müdahalesiyle Erdem Yıldız, 2 saatlik çalışma ile sağ olarak kurtarıldı. Yıldız, sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Diğer işçi Murat Çetinkaya’nın cansız bedeni ise 5 saatlik bir çalışmanın ardından göçükten çıkarıldı.

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, maden ocağına gelerek incelemelerde bulunurken olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden İhracatımız Kömür İthalatına Yetmiyor
Sonraki İçerikTaşkömürü ve Çelik’in Sanayi Devriminin İkinci Döneminde Rol Aldığı Sürecin Öyküsü