Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2018 yılında 101,5 milyon ton yerli kömür üretimiyle Cumhuriyet tarihinin rekorunun kırıldığını açıkladı. Yerli kömür üretiminde 2018 yılında 2017 yılına göre yüzde 15,6’lık artış gerçekleşti.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Dönmez, 2017’deki toplam yerli kömür üretiminin 87,8 milyon ton olduğunu belirtirken 2018 yılında, yerli kömürde kamunun 53 milyon 354 bin ton, özel sektörün ise 48 milyon 218 bin ton üretim gerçekleştirdiğini kaydetti.

Bakan Dönmez konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Söz verdik, başardık! 2018’de, 101,5 milyon ton yerli kömür üretimiyle Cumhuriyet tarihimizin rekorunu kırdık. Milletimizin enerjisi, ülkemizin gücüyle, ‘Bağımsız Enerji, Güçlü Türkiye’ yolunda, cari açığın kapanmasına önemli bir katkı sağladık. Milletimize hayırlı olsun.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik“MT Firma Rehberi 2019” Çıkıyor
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 76. Sayısı Çıktı