spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Madenciden Madenciye...

Geçmişte madencilik sektöründe çeşitli pozisyonlarda çalışmış olan mühendis bir ekip tarafından kurulup yönetilen ve 2009 yılının Eylül ayında yayın hayatına başlayan Madencilik Türkiye Dergisi, ülkemizin nitelikli bir içerikle ve düzenli olarak yayın yapan ilk* bağımsız madencilik ve yer bilimleri dergisidir. Kalitesi ve profesyonel bakış açısı ile sektör içerisinde saygın bir yere sahiptir.

Madencilik Türkiye dergisi, zengin ve özgün sektörel haber içeriği ile dikkat çekmektedir. Ayrıca dergi içeriğinde, bir madenin aranması aşamasından başlayarak üretimin her safhasına ve üretim bittikten sonra madenin rehabilitasyonuna kadar her alandaki yazılar yer almaktadır. Ayrıca maden aramacılara ve üreticilere hizmet veren tüm iş kollarıyla ilgili tanıtımlar ve bilgilendirmeler dergimizin sayfalarında yer bulmaktadır. Özellikle sektör profesyonelleri ve dergi ekibi tarafından kaleme alınan değerlendirme yazıları sektöre yön vermekte ve sektörün gelişmesine büyük destek vermektedir. Kurumsal Sosyal Sorumluluk, İnovasyon ve Maden Hukuku gibi dergi bölümlerinde yer alan düzenli yazılar ise sektörün bu özel konularda gelişmesine katkı sağlamaktadır. Özetle Madencilik Türkiye’de madencilik alanındaki her konuya dönüşümlü olarak yer verilmektedir.

Dağıtım Ağı Hakkında

45 günlük periyotta (yılda 8 sayı) yayınlanan Madencilik Türkiye’nin tirajı 2000 adettir. Dergi, web sitesi üzerinden de dijital formatta ücretsiz olarak okunabilmektedir. Basılı ve dijital formatta toplam 10.000 kişiye yakın okunurluğa sahiptir. Fuar dönemlerinde fazla basım yapılmakta, fazla basımlar dergi ekibinin katıldığı etkinliklerde ziyaretçilere ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Dergi ayrıca Turkcell Dergilik ve PressReader gibi uygulamalarda da yer almaktadır. Diğer taraftan üç büyük medya takip şirketi tarafından da her yayınımız takip edilmekte ve müşterilerine sunulmaktadır. Bu farklı ortamlarda da yüz binlerce kişinin dergimize erişme potansiyeli bulunmaktadır.

Madencilik Türkiye dergisi ağırlıklı olarak özel sektöre dağıtılmaktadır. Dergi, abone olsun ya da olmasın madencilik ile ilişkili tüm özel sektör firmalarının yönetici veya yetkililerine ulaştırılmaktadır (maden arama, maden işletme, hafriyat, danışmanlık, jeoloji, jeofizik, harita, çevre, laboratuvar, sondaj, makine, ekipman, iş güvenliği, teknoloji, finans, hukuk şirketleri vs.). Madencilik Türkiye, özel sektör içerisinde maden arama-işletme firmaları ağırlıkta olmak 2000’e yakın adrese ulaşmaktadır.

Dergimiz özel sektörün yanı sıra madencilikle ilişkili kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili birim ve yöneticilerine de gönderilmektedir. Dergi ayrıca üniversitelerin madencilikle ilişkili bölümlerine, meslek odalarına, sektörel STK’lara, dönemsel olarak da valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, ticaret odalarına ulaştırılmaktadır.

Dergimizin her sayısı, çok ciddi bir dağıtım bütçesi kullanılarak tamamıyla Türkiye’nin en büyük kargo şirketleri aracılığı ile ülke genelinde dağıtılmaktadır.

Web Sitesi Hakkında

Madencilik Türkiye dergisinin web sitesinde sektörel gelişmeler ve haberler güncel olarak yayınlanmaktadır. Sitede ayrıca madencilik sektörüne hizmet veren şirketlerin de tanıtımları yer bulmaktadır. Sitenin aylık 15.000’in üzerinde tekil takipçisi bulunmaktadır.

Cevherden Değere… Şirketinize Değer Katar…

Yaygın dağıtım ağı ve geniş okuyucu kitlesi ile maden sektörü içerisindeki aranan ve ilk akla gelen yayın organı haline gelen Madencilik Türkiye dergisi ve  www.madencilikturkiye.com haber sitesi, firmaların tanıtımları için essiz bir ortam oluşturmaktadır. Bu kapsamda firmalar dergimizde ve web sitemizde reklam ve tanıtımlarıyla yer alarak maden sektörü içerisindeki hedef kitlesine doğrudan ulaşabilmektedirler. Faaliyetlerini maden sektörünün yönetici ve çalışanlarına duyurmak ve tanıtmak isteyen firmalar için Madencilik Türkiye dergisi ülkemizdeki en etkili seçenektir.

* Kamu kurumları ve STK dergileri dışındaki ilk özel dergi girişim

MARKALARIMIZ

client-image
client-image
client-image
client-image
client-image
client-image
client-image
client-image
client-image
client-image