TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından 5-6-7 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenen 5. Uluslararası Yeraltı Kazıları Sempozyumu ve Sergisi – UYAK 2023, Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yüksel ve diğer davetlilerin açılış konuşması ile başladı.

UYAK2023’ün teması, “Geleceğin Şehirleri, Şehir Tünelciliği ve Yeraltı Kazıları” olarak belirlenirken sempozyum logosu, İstanbul’un simge yapılarından olan Galata Kulesi ve kulenin altından geçen, 1875 yılında yapılan dünyanın ikinci metrosu “Tünel” ile tünel açma makinası TBM’in bir araya gelmesiyle oluşturuldu.

Dünya tünelcilik sektörünün en önemli kuruluşu ITA AITES Uluslararası Tünelcilik Birliği, Yönetim Kurulu Üyeleri ile UYAK2023 Sempozyumu ve Sergisi’ne katılmak için İstanbul’a gelirken Sempozyuma 14 farklı ülkeden, 70 farklı projeden/işletmeden bildiri gönderildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSFT Sondaj Kendi Standartlarını Belirliyor
Sonraki İçerikDerrick Atık Susuzlandırma Ekipmanları ile Verimli Tane Kazanımı ve Düşük Susuzlandırma Maliyeti
Bilgi-İşlem Destek, İletişim / Madencilik Türkiye Dergisi