Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 27’inci, 10’uncu ve 5’inci Grup Mermer Fabrika Üreticileri ile Ocak İşletme Temsilcileri Doğan Şimşek, Saliha Kılıçarslan, Mehmet İyigün, Naci Mermer, Ali Öztaş ve Erdal Ayvacı İle Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’i makamında ziyaret etti.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile mülkiyet izinlerindeki süreçlerin hızlandırılmasını ve firmaların faaliyetlerine geçmelerini görüşen Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, süreç hızlandırıldığında sektöre ivme kazandırmış olacaklarını dile getirdi.

Gazete 3 Ferhat Yüksel imzalı habere göre ziyarete ilişkin bilgiler aktaran Taytak, “Mermerin başkenti olan Afyonkarahisarımızın ve Afyonkarahisarlı iş insanlarımızın ülkemizin birçok şehrinde ülke ekonomisine katkı ve istihdam sağlamak amacı ile mermer ocak işletmeciliği faaliyetleri vardır. İhracatımıza katkı sağlamak ve ülke ekonomisinin kalkınmasında önemli bir yeri olan mermer ocak işletmeciliği, faaliyete başlayıncaya kadar geçen süreçte gerek mülkiyet izinleri (orman, mera vb.) gerekse güvenlik soruşturması süresi ilgili firmaların sorunları bulunmaktadır. Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’den mülkiyet izinlerindeki süreçlerin hızlandırılmasını ve firmalarımızın faaliyetlerine geçmelerini talep ettik. Süreç hızlandırıldığında ülkemiz ihracatını her yıl ortalama %40 artıran madencilik sektörünün ve aynı zamanda ihracatın %3’nü karşılayan madencilik sektörümüze ivme kazandırmış olacağız. Genel Müdürümüz de sağ olsunlar madencilik sektöründe çözülebilecek ve çözülmesi gereken bürokratik engeller için çalışma içerisinde olduklarını söylediler.” diye konuştu.

Görüşmeye katılan sektör temsilcileri, “Sayın Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey’in öncülüğünde, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası mermer fabrika üreticileri ve ocak işletme temsilcileri ile birlikte Orman Genel Müdür’ü Bekir Karacabey’i makamında ziyaret ettik ve sektörümüzün sorunlarını paylaşma imkânı bulduk. Sayın Milletvekilimiz sektörde yaşadığımız problemleri geçtiğimiz günlerde mecliste gündeme taşımıştı. Sektörümüzün problemlerini yakından takip edip ilgili bakanlıklarla iletişim halinde olup her daim problemlerimizin çözülmesi için öncülük yapmıştır. Milletvekilimizin yaptığı bu girişimler bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Sayın Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey’e sektörümüz adına sonsuz teşekkür ederiz.” dediler.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikYeni Orman İzinlerindeki Bazı Maddeler ATO Madencilik Komitesi Tarafından Ankara’da Tartışıldı
Sonraki İçerikJeomekanik Teknik İngilizcesi: Terimler, Çeviri ve Soru Örnekleri