Çanakkale – Kirazlı’da çalışmalarını sürdüren Alamos Gold inşaat faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 13 Ekim’de süresi dolan İşletme Ruhsatı’nın yenilenmemesinden dolayı projedeki çalışmalara ara verildi.

Şirketin madencilik ruhsatının iptal edilmediğinin fakat ruhsatı yenilenene kadar başka inşaat faaliyeti yürütemeyeceğinin aktarıldığı açıklamada, şirketin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ruhsatın yenilenmesi için görüşmelere devam edeceği de bildirildi.

Projedeki tüm yükümlülüklerini yerine getiren şirketin ilerleyen günlerdeki gelişmeleri kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik8. Minex Fuarı Uluslararası Pazara Dönüşecek
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 82. Sayısı Çıktı