Altın Madencileri Derneği (AMD) Yönetim Kurulu toplantısı 10 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Hasan Yücel‘in yeniden Başkan seçildiği toplantıda bir önceki dönem yönetim kurulu büyük oranda aynı kalırken Yönetim Kurulu İkinci Başkanlığına Koza Altın İşletmelerinden Semih Demircan seçildi.

Yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından konuyla ilgili dergimize açıklamalarda bulunan Hasan Yücel, ”Yeni dönemde ülkemizde madenciliğin standartlarının yükseltilmesi, altın üretimimizin artması, ülkemizin yurt dışından yatırım çekmesi için çalışmaya devam edeceğiz.

Kamu kurumları ile ilişkilerimizi üst düzeyde tutmaya devam ederken sektörün sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu süreçte de kendimizi ve doğrularımızı ifade etmeye çalışacağız.

Altın madenciliğine bugüne kadar verdikleri katkılardan dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ve Bakan yardımcımız Sayın Mithat Cansız’a destekleri için teşekkür ediyor, onlara verdiğimiz üretim artışı sözümüzün arkasında durduğumuzu da ifade etmek istiyorum.” sözlerini sarf etti.

Gerçekleştirilen toplantının ardından AMD’nin yeni dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkan: Hasan Yücel

  1. Başkan: Semih Demircan

Genel Sekreter: Alper Sezener

Sayman: Ahmet İlker Doğan

Üye: Firuz Alizade

Genel Koordinatör: Muhterem Köse

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÖzgürlük…
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 78. Sayısı Çıktı