Anagold Madencilik ile Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (BYÜ) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

2010 yılından itibaren Erzincan’ın İliç ilçesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Anagold Madencilik sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Erzincan’da birçok alanda verdiği katkılara bir yenisini daha ekleyerek BYÜ’nün Yalnızbağ Yerleşkesinde bulunan Mühendislik Fakültesi binasına yapılacak olan laboratuvar yapımını üstlendi. Taraflar arasında gerçekleştirilen protokole BYÜ adına Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Anagold Madencilik adına ise Genel Müdür Burhanettin Şahin imza attı.

Erzincan Valiliği binasında gerçekleşen protokol töreninde Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’da hazır bulundu.

Protokol töreni sonrası açıklamalarda bulunan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent şu cümleleri kullandı; “Şehrimizi ve üniversitemizi yakından alakadar eden konuda imza atmış bulunuyoruz. Binali Yıldırım ve Valimiz Ali Arslantaş’ın destekleri ile Anagold Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yalnız bağ Yerleşkesinde Mühendislik Fakültesi binasına yapılacak olan laboratuvar ve ek bina yapımı için sözleşme imzaladık. Şehrimize ve Üniversitemize hayırlı olsun. Binanın ve Laboratuvarın yapım maliyeti 13 Milyon TL olacak. Bina tamamlanmış olarak bizlere teslim edilecek.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÇanakkale-Kirazlı’daki Madencilik Faaliyetleri ve Protestolar Değerlendirildi
Sonraki İçerik156. Grup Maden Ruhsat İhalesi İleri Bir Tarihe Ertelendi