A.V.O.D. Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri AŞ, iştiraki olan Avod Altın Madencilik AŞ’de yaşanan son gelişmeler hakkında Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Çorum Boğazkale’de bulunan 200712071 ruhsat numaralı Cu-Pb-Zn sahasında, 2018 yılının Mart ayında başlanan sondaj çalışmalarının Ağustos ayı itibari ile tamamlandığını, karot kontrolü ve laboratuvar çalışmaları sonrası rezerv tespit raporunun paylaşılacağını belirtti.

Firma tarafından KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“İştirakimiz olan Avod Altın Madencilik AŞi’ye ait 200712071 numaralı maden sahasında, Alman firması olan DMT Consulting GMBH (DMT) tarafından rezerv tespit çalışmaları devam etmektedir. Bu kapsamda jeolojik saha çalışmaları DMT firması gözetiminde, 12/03/2018 tarihi itibari ile sondaj çalışmalarına başlanmış, Ağustos ayının ilk günleri itibari ile sondaj çalışmaları tamamlanmış olup, raporlama için son aşama olan laboratuvar ve son saha tespit aşamalarına geçilmiştir.

Son saha kontrolü kapsamında DMT firmalarından Sn. Florian Lowicki önderliğindeki DMT heyeti; 27.08.2018-31.08.2018 haftasında saha kontrolü ve karot kontrolünü gerçekleştirmekte olup, laboratuvar işlemlerine başlatmaktadırlar. Yaklaşık 50 gün süren laboratuvar ve rapor yazımı aşamasından sonra, rezerv tespit raporu sayın yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTTK – Black Diamond Ekibi Rusya’da Yarışacak
Sonraki İçerikAltın Madencileri Derneği, Enerji Bakanı Fatih Dönmez ve Yardımcısı Mithat Cansız ile Sektördeki Sorunların Çözümüne Dair Toplantı Gerçekleştirdi