Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’in kararı gereği, etüt, araştırma, keşif, geliştirme ve işletme amacıyla Gaşgaçay maden yatağı, Cengiz Holding bünyesinde faaliyet gösteren Eti Bakır AŞ’ye, Elbeydaş ve Ağduzdağ maden yatakları ise yine Cengiz Holding bünyesinde faaliyet gösteren Artvin Maden AŞ’ye verildi.

Madenlerin Türk şirketlerince işletilme süresi 30 yıl olarak belirlenirken Aliyev, Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığına bahsi geçen madenlerin işletilmesine yönelik sözleşmeleri 3 ay içerisinde hazırlayarak şirketlerle imzalamaları yönünde talimat verdi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKrom Aramacılığında Haritalamanın Önemi, Problemler ve Çözümler
Sonraki İçerikRüstem Çetinkaya: “Sürdürülebilir Dünyanın Hammaddesi Madenlerde”