T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale’de faaliyet gösteren TÜMAD Madencilik’e ait Lapseki Altın ve Gümüş işletmesini ziyaret etti.

Nurol Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuz Çarmıklı, Nurol Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Çarmıklı ve TÜMAD Madencilik AŞ Genel Müdürü Hasan Yücel’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette Bakan Varank’a Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu eşlik etti.

İşletme hakkında bilgi alan Bakan Varank ve konuklar daha sonra altın odasına geçti. Burada altın kıvamını yüksek ısıya dayanıklı elbise ve eldivenleri takarak bizzat kendisi kontrol eden Varank daha sonra potayı devirerek altın ve gümüş karışımının dökümünü gerçekleştirdi.

TÜMAD’ın Türkiye’nin önemli altın ve gümüş üreticilerinden biri olduğunu, bu nedenle Çanakkale gezisinde Lapseki İşletmesi’ni ziyaret etmek istediğini belirten Bakan Varank, “TÜMAD Madencilik, dünya standartlarında üretim yapması; hem çevre ile ilgili aldığı tedbirler hem de üretim süreçlerindeki aldığı tedbirlerle dünyada örnek işletmelerden bir tanesi. TÜMAD Madenciliğe çok teşekkür ediyorum. Hem Çanakkale hem Balıkesir tesislerinde örnek bir iş çıkarıyorlar. Bu tesislerde kullanılan makinaların yerli üreticimiz tarafından üretilmiş olması da önemlidir. Arkadaşlarımıza böyle bir katma değer yarattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTekirdağ ve Edirne’de Tesis Kurma Şartlı İhaleler Gerçekleştirilecek
Sonraki İçerikKültür-Sanat ve Hobilerle Mesleki Gelişim