Çanakkale’de, son günlerde “Kaz Dağları’nda madencilik yapıldığı” ve “Planlanandan yüksek miktarda ağaç kesildiği” iddialarıyla gündemi meşgul eden altın madeni çalışmalarını protesto etmek amacıyla başlatılan etkinlik kapsamında bugün binlerce kişinin katılımıyla Kirazlı-Balaban’da “Büyük Su ve Vicdan Nöbeti” başlıklı eylem düzenlendi.

Sabah saatlerinde başlayan etkinliğine katılmak için yerel halkın dışında ülkemizin farklı bölgelerinden vatandaşlar da bölgeye gelirken maden alanına doğru bir yürüyüş gerçekleştirildi. Saat 13:00 civarında koruma tellerini aşarak maden şantiye alanına giren vatandaşlara bazı milletvekillerinin, belediye başkanlarının, sanatçıların, STK’ların ve bilim insanlarının da destek verdiği görüldü.

Son günlerde artan protestolarda bazı vatandaşların özellikle “siyanürle altın arandığı” gibi var olmayan kavramlar ile protestolarını gerçekleştirmesi ve hatta önemli bir kesimin ülkemizdeki tüm madencilik faaliyetlerine koşulsuz karşı çıkıyor olması düşündürdü.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik‘’Yaşam İçin Maden Kitabı’’ Şimdi Online!!!
Sonraki İçerik1102 Adet Maden Ruhsat Sahası MAPEG Tarafından İhaleye Açılıyor