Çanakkale

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde bulunan kurşun madeninde yaşanan göçük nedeniyle toprak altında kalan madenciyi arama kurtarma çalışmaları 1 Mart Pazartesi gününden beri 3 gündür aralıksız olarak devam ediyor.

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Karaaydın Köyü Döşemedere mevkisinde bulunan kurşun madeninde meydana gelen göçükte, maden çalışanı Gazi Baytimur toprak yığınının altında kalırken olayın ardından UMKE, AFAD ve 112 sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi.

Yenice Kaymakamı Musa Göktaş da maden ocağına gelerek, incelemelerde bulunurken maden firması ekipleri göçüğü kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Göçüğün meydan geldiği alanda toprağın yumuşak olması nedeniyle zaman zaman kaymalar meydana gelirken arama kurtarma çalışmaları 3 vardiya halinde aralıksız sürdürülüyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.