Dökme malzeme taşıma teknolojilerinde dünya lideri olan Martin Engineering, her ikisi de hızlı ve kolay bakım için tasarlanmış iki dayanıklı sekonder bant sıyırıcısının kullanıma sunulduğunu duyurdu. Martin Engineering‘in DT2S ve DT2H çift yönlü sıyırıcılarının yenilikçi tasarımı, diğer konveyör bileşenlerinin hizmet ömrünün uzamasına yardımcı olurken, sistem arıza süresini ve temizleme veya servis için gerekli işçilik ihtiyacını azaltır.

Paslanmaz çelik bir mil/aks üzerinde kızaklı sıyırıcı kartuşuna sahip olan sıyırıcılar sayesinde, güvenlik onayları alındığında bant durdurmadan bakım yapılabilir veya değiştirilebilir. Sıyırıcı malzeme ile kaplanmış olsa bile ayrılabilir, gövdenin yarısı çıkarılabilir, böylece kartuş sadece beş dakikada değiştirilebilir.

Bu, kullanıcıların ellerinde bir yedek kartuş bulundurmasına ve uçların değiştirilmesi gerektiğinde hızlıca değiştirmesine olanak tanır. Ardından, kullanılmış kartuşu tekrar temizleyebilir ve bir sonraki servise hazır olması için uçları değiştirebilirler.

Sekonder sıyırıcılar; madencilik, malzeme işleme ve taş ocakçılığından çimento üretimine, gıda işlemeye ve diğer dökme malzeme taşıma operasyonlarına kadar çok çeşitli uygulamalara hizmet eder. Her iki ürün de malzemenin geri taşınmasını önemli ölçüde azaltır. Bandın veya bileşenlerin zarar görmesini önlemek için çift yönlü çalışan konveyörlere uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Esnek bir tabana yerleştirilmiş çelik uçlar ve tungsten karbür uçlar ile DT2 sıyırıcılar, geri taşımayla ilgili bir dizi sorunu çözebilen basit, etkili çözümler sunar.

Detaylar Madencilik Türkiye Dergisi’nin 115.sayısındadır.

 

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik“Maden-Tek 2024 – Maden Endüstrisi Teknoloji Günleri” 7-8 Kasım 2024 tarihlerinde Ankara’da Gerçekleştirilecek
Sonraki İçerikFosil Yakıt ‘’Kara Elmas Kömür’’ün Öyküsü