Koza Altın İşletmeleri Çukuralan Altın Madeni “3. Kapasite Artırımı Projesi’ne” dair İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vermiş olduğu “ÇED Olumlu” kararının iptali talebiyle açılan dava, İzmir 4. İdare Mahkemesi tarafından reddedildi.

Mahkeme tarafından Çukuralan Altın Madeni İşletmesi 3. kapasite artırımı projesine ilişkin verilen “ÇED Olumlu” kararının hukuka ve çevre etki değerlerine uygun olduğu belirtilirken Şirket tarafından mevcut durumda ÇED Olumlu kararı kapsamında maden üretim faaliyetlerinin ilgili mevzuatlara uygun şekilde devam ettiği açıklandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikIV. Grup Maden Sahası İhaleye Çıkıyor
Sonraki İçerikUluslararası Siyanür Yönetim Kodu Konferansı Ankara’da Gerçekleştirilecek