Fotoğraf @CVK Madencilik Website

Ülkemizin batısında madencilik faaliyetlerini sürdüren CVK Madencilik’in halka arzı için taslak izahnamesi yayınlandı. İzahnameye göre; sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla toplamda 8.400.000 TL nominal değerli payın halka arz edilmesi planlanırken satışa sunulacak olan payların, CVK Maden İşletmeleri’nin halka arz sonrası çıkarılmış sermayesine oranı ise yüzde 20 olacak.

Sermaye artırımı kapsamında şirketin 35.000.000 TL tutarındaki mevcut sermayesi içerisindeki bir şirket ortağına ait 1.400.000 nominal değerli B grubu pay ortak satış yoluyla halka arz edilecek. Sermaye arttırımı ile halka arz ile de 7.000.000 TL şirketin çıkarılmış sermayesine eklenerek sermaye 42.000.000 TL’ye yükseltilecek.

Halka arza konu 7.000.000 TL nominal değerli B grubu payların satışından, halka arz maliyetlerinin düşülmesinden sonra elde edilecek fonun; yüzde 30’u ile yeni maden ruhsat lisanslarının alımında işletme sermayesi olarak, yüzde 70’lik kısmı ise maden ruhsatı şirket adına kayıtlı bulunan Balıkesir Sarıalan bölgesinde bulunan altın sahasında kurulacak olan üretim tesisinin finansmanında kullanılması planlanıyor.

CVK Madencilik’in krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevheri üretmeye devam ederken altın cevheri üretimi için de Ar-Ge çalışmalarına devam ettiği biliniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSanal Gerçeklik (VR) Teknolojisinin Önemi
Sonraki İçerikIV. Grup Maden Sahası İhaleye Çıkıyor