Ülkemizi yasa boğan 6 Şubat depremlerinde büyük fedakârlıkla çalışan ve tüm arama kurtarma ekiplerine takdim edilen, ‘Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ve Nişanı’ Demir Export – Fernas arama kurtarma ekibi adına şirketin Tahlisiye Sorumlusu Teknikeri Halil Tuna tarafından resmi törende teslim alındı.

Kısa süre önce, Madalyalar ve Nişanlar Kanunu’nda yapılan değişiklikle deprem, sel, salgın hastalıklar gibi afetlere karşı mücadelede kahramanlık gösterenlerin ödüllendirilmesi amacıyla hayata geçen ‘Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı’ uygulamasının töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla, 25 Nisan 2023 Salı günü Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Düzenlenen resmî törende Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerine madalya ve nişanları takdim edildi.

Deprem felaketinin gerçekleştiği ilk anda 200 kişilik arama kurtarma ekibiyle Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta özveriyle çalışmalara katılan ve 35 insanı enkazdan kurtaran Demir Export – Fernas ekipleri de gerçekleştirilen resmî törende ödüllendirildi. Arama kurtarma ekibini temsilen törende bulunan Demir Export – Fernas Tahlisiye Sorumlusu Teknikeri Halil Tuna, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden, tüm ekibi adına madalyayı teslim aldı.

Demir Export, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli gerçekleşen depremin yaralarını sarmak ve ihtiyaç sahiplerine hızla ulaşmak üzere, afetin meydana geldiği ilk günden bu yana var gücüyle çalışıp tüm teçhizat ve ekipmanlarıyla arama kurtarma çalışmalarına etkin olarak katılıp, gıda, su gibi ihtiyaçlara yönelik destek sağlayıp, sürekli lojistik hizmet ile akaryakıt takviyesi gerçekleştirerek faaliyetlerini sürdürdü. Şirketin Kangal’da bulunan misafirhanesi de depremzedelere tahsis edildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikİbrahim Alimoğlu: “Böyle Giderse Ocakları Çalıştıramayız”
Sonraki İçerikKeşif Çalışmaları ve Madencilikte Kalite Güvence-Kalite Kontrol
Bilgi-İşlem Destek, İletişim / Madencilik Türkiye Dergisi