Verimsizliği ortadan kaldırmak ve daha düşük maliyetlerle endüstriye adeta bir can simidi olması adına kurulan kendi üretimi olan madeni yağlar ile müşterilerine önemli bir maliyet avantajı sunan Des Madeni Yağlar Genel Müdürü Emre Sağlanmak ile gerçekleştirdikleri çalışmalar, üretilen ürünlerin sektöre faydaları konularında bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kendinizden ve Şirketinizden Bahseder Misiniz?

20 yılı aşkın süreyle birçoğunu sizlerin de yakından bildiği ulusal çapta ağa ve marka değerine sahip firmalarda yönetici olarak çalıştım. Endüstriyel alanda elde ettiğimiz bilgiler neticesinde alanına has metrikler içeren istatistikler doğrultusunda verimsizliği ortadan kaldırmak ve daha düşük maliyetlerle endüstriye adeta bir can simidi olması amacıyla Des Madeni Yağlar’ı ülkemizin önemli sanayi kentlerinden olan Çorlu’da kurduk.

Şirketimizi kuruluş aşamasında uzman bir teknik ekibin başarıda önemli rol oynayacağını düşünerek eğitime ve özellikle standardizasyona önem verdik. Bir diğer açıdan ifade etmek gerekirse Des Madeni Yağlar, yaşı itibariyle genç bir şirket ama bir o kadar dinamik…

Des Madeni Yağlar’ın Uzmanlık Alanı Nedir? Kuruluş Amacı Hakkında Bizlere Neler Söyleyebilirsiniz?

Uzmanlık alanımız endüstrilere yönelik gresler ve yağlama maddeleridir. Bizler ülkemizde üretimi mümkün olmayan ve çeşitli şirketler aracılığı ile ithal edilen, dolayısıyla tüketicisine pahalıya mâl olan özel yağlama maddelerini ülkemizde üretiyoruz. Böylelikle hem yerli ve milli ürün misyonumuzu tamamlıyor, hem de doğru fiyatla ürünü tüketicisine ulaştırma gücü elde etmiş oluyoruz. Ayrıca yapısal olarak bayi/distribütör gibi bir satış katmanı olmadığından müşterilerimiz doğru fiyatla ürün ve hizmetlerimizden zaman kaybetmeden direk olarak faydalanıyor.

Yazının tamamı Madencilik Türkiye Dergisi 108. sayı 46-48. sayfalardadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSöğüt’te İlk Altın Dökümü Cumhurbaşkanı’nın Katılımıyla Gerçekleşecek
Sonraki İçerikDünya Çimento Birliği: “2023 Yılı Çimento Sektörü İçin Zor Bir Yıl Olacak”