Dimer Grup bünyesinde faaliyet yürüten Dimin Madencilik tarafından Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yaptırılacak 32 derslikli Raif Türk İlkokulu’nun temel atma töreni 26 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun da katıldığı törende Karaoğlu konuşmasına, Dimer Grup Yönetim Kurulu Başkanı Raif Türk’e teşekkür ederek başlarken Diyarbakır’da ilk, orta ve lisede eğitim-öğretime devam eden öğrenci sayısının 450 bini geçtiğini, bu sayının bazı vilayetlerin nüfusundan daha çok olduğunu ve bunun büyük bir zenginlik olduğunu ifade etti.

AA’da yer alan habere göre kent olarak sahip oldukları genç nüfusun önemine değinen Karaloğlu, şöyle konuştu: “Elbette ki bu genç nüfusu şehrimiz ve ülkemiz için bir değere ve zenginliğe dönüştürmek, bu genç nüfusun iyi eğitilmesinden geçiyor. Diyarbakır’da hem devlet bütçesinden hem hayırseverlerimizden hem uluslararası fonlardan şu anda büyük bir eğitim seferberliği var, 2 bin 700 yeni ilave derslik çalışmamız var. Önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde Diyarbakır, gerçekten eğitim altyapısı bakımından eksikleri azaltılmış, hafiflemiş bir ile dönmüş olacak.”

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak gençlere çok önem verdiklerini ve “Uyanış Gençlik” mottosuyla eğitim, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle gençlere destek olduklarını dile getiren Karaloğlu, şöyle devam etti: “Bütün gayemiz, bütün isteğimiz çocuklarımız iyi eğitilsin. Düşünen insan olsunlar. Edindikleri bilgiyi kendileri, aileleri, ülkeleri, milletleri için değere dönüştüren gençler olsunlar ve artık çocuklarımız birilerinin istismarına uğramasın. Birilerinin akıllarını, birilerinin aklına kiraya vermesin istiyoruz. Bu toprakların geçmişte yetiştirdiği çok önemli bilim insanları var. Yine bu topraklar, o geleneğe dönsün ve yine bu topraklar üreten insanları üretmeye devam etsin diye bir gayretimiz var. Mesafe de alıyoruz, verdiğimiz emeğin karşılığını kat kat geri aldığımızı görüyoruz.”

DİMER Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Dimin Madencilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Raif Türk de okul yaptırmanın her yerde ve her durumda hayırlı bir iş olduğunu belirtti.

Okulun daha iyi bir geleceğin inşa edildiği yer olduğunu ifade eden Türk, “Her okul gibi bizim okulumuz da gelecek nesillere bir hediyedir. Okulumuzun öğrencilerinin, hayata üretken bireyler olarak katılmasını, kendilerine, ailelerine ve ülkelerine değer katan bireyler olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Dimin MadencilikDimin Madencilik

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Sektörü Kasım Ayı İhracatı 548 Milyon Dolar Oldu
Sonraki İçerikCevdet Yılmaz: “Madenler Aranmalı ve Ekonomiye Katılmalı.”