Eldorado Gold, 2022 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirdiği üretim faaliyetlerini içeren bir güncelleme yayınladı. Tüm işletmelerinde toplam 93.209 ons altın üretimi gerçekleştiren şirket 460.000 – 490.000 ons olan 2022 altın üretim hedefini korudu. Ayrıca, şirket Ocak ve Şubat aylarındaki üretimin Covid-19’un Omicron varyantı nedeni ile olumsuz etkilendiğini not etti.

Ülkemizdeki Kışladağ ve Efemçukuru Altın Madenleri ile ilgili de bilgi veren şirket, 2022 yılının ilk çeyreğinde Kışladağ Altın Madeni’nde 29.779 ons, Efemçukuru Altın Madeni’nde ise 21.057 ons altın üretimi gerçekleştirildiğini belirtti.

Eldorado Gold, 2022 yılının ilk üç ayında Kışladağ’daki altın üretiminin, Covid-19 salgının etkileri, zorlu hava koşulları ve zorunlu elektrik kesintileri nedeniyle planlanandan daha düşük olduğuna dikkat çekti. Şirket üretimin yılın ikinci yarısında artarak 2022 yılı üretim hedefinin yakalanacağına dair beklentilerini paylaştı. Yüksek basınçlı Merdaneli Değirmen’in (HPGR) ve aglomerasyon devresi için optimizasyon çalışmalarının devam ettiğini belirten şirket HPGR’ın planlandığı gibi faaliyet gösterdiğini ve altın kazanım oranlarının beklentilerle uyumlu olduğunu not etti. Şirket Efemçukuru’da ise Covid-19’un etkilerine rağmen altın üretiminin beklenen şekilde gerçekleştiğini kaydetti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKayen Sondaj, Ar-Ge Faaliyetleriyle Sektöre Yön ve Nefes Veriyor
Sonraki İçerikKuvars Makina ile Madendeki Trafiğinizi Yapay Zeka Yönetsin