Madencilik ekipmanları için aşınma ve yedek parça üreten Element, beşinci yaşını ISO 9001 sertifikası alarak ve Güneydoğu Avrupa ve Asya’da pazarlarına açılarak kutluyor.

Türkiye’de büyük bir potansiyel fark eden Element’in CEO’su Marko Salmela ile şirketin yerel pazarda yakalamaya çalıştığı potansiyel hakkında konuştuk.

Marko Salmela, Element’i ve şirket olarak hedeflerini anlatarak sözlerine başladı. Beş yaşına giren genç bir şirket olduklarına dikkat çeken Salmela hedeflerinin sektördeki emsallerinin büyüme oranlarını aşarken, her yıl bir yıl önceki yıl elde edilen finansal sonuçları daha da geliştirmek olduğunu kaydetti. Son birkaç yılda, bu hedeflerini gerçekleştirmenin ötesinde başarılar gösterdiklerini aktaran Salmela 2021 yılındaki faaliyetleri ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Bu yıl, yeni ülkelerdeki fiziksel varlığımızı genişlettik ve çok farklı ihtiyaçlara sahip farklı sektörlerden müşterilere ulaşmak için ürün portföyümüzü aktif olarak oluşturduk.

Element ayrıca kaliteli ürünler, müşteri hizmetleri ve verimli operasyonlar sağlayan ISO 9001 sertifikasını da aldı.” Salmela Element’e katıldığı tarihten bu yana madencilik alanındaki gerçekleştirdikleri çalışmalarını şu cümlelerle aktardı: ”Element’e katılalı neredeyse iki yıl oldu. Bundan önce, ben ve Element içindeki birçok kişi, cevher zenginleştirme ekipmanı üreticisi firmalarda yöneticilik yapmış kişilerdik. Güçlerimizi birleştirerek, Element’in madencilik ve agrega endüstrilerinde nasıl öne çıkacağına ve boşlukları nasıl doldurabileceğine dair güçlü bir vizyon oluşturduk.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 99. sayı 38. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

 

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilikte Dekarbonizasyona Yönelik Uygulama Hususları
Sonraki İçerikMadencilik Sektörünün Avrasya’daki En Kapsamlı Buluşması Tüyap’ta Başladı