Yüksek Basınçlı Öğütme Merdaneleri (HPGR) dünyanın her yerinde madenler için önemli bir ekipmandır. Çoğu uygulamada ton başına sadece 0.8 – 2.1 kWh enerji tüketimi yaparak önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayan yüksek basınçlı öğütme merdanelerinin geleneksel öğütme devrelerine kıyasla %40’lara varan oranlarda daha fazla güç tasarrufu sunduğu bulunmuştur. Yaptığı güç tasarrufu ile işletme maliyetlerinin azaltılmasına sağladığı faydaya ek olarak, HPGR’ler hem parça kullanım ömrünün uzun olmasından dolayı hem de parça değişimi için gerekli sürenin kısa olmasından dolayı toplamda daha kısa bakım süresi sağlamakta bu sayede işletmelerdeki duruş sürelerini azaltmaktadır.

HPGR

Neden Enduron® HPGR’leri seçmelisiniz?

Weir Minerals Enduron® HPGR’leri, değişen besleme koşullarına dinamik bir şekilde uyum sağlar. Uygulanan basınç miktarının efektif bir şekilde ayarlanmasına ve uygulanan basınç miktarının korunmasına imkân tanıyan Enduron® HPGR’ler ürünün aynı kapasite ile üretilmesini ve böylece sistem boyunca geri dönüştürülmesi gereken cevher miktarını azaltılmasını sağlar. Enduron® HPGR’ler ayrıca, zamansız rulman arızası olasılığını ve dolayısıyla maliyetli arızaları azaltan eşsiz makaralı rulman düzenlemesine sahiptirler.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 94. sayı 32. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik2020’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasında Madencilik Sektörü…
Sonraki İçerikKrom Aramacılığında Haritalamanın Önemi, Problemler ve Çözümler