Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su işleri Bakanlığı, OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi’nin destekleri, çok sayıda büyük kurum ve kuruluşun proje ortağı olduğu 11. EİF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nda 300’ü aşkın firma gücünü paylaşarak, ülkenin en önemli sorunlarından biri olan enerji sektörünün gelişimine katkı sağlayacak.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’ın onursal başkanlığını yaptığı kongre ve fuara başkanlık eden Avukat Çiğdem Dilek, yaşanan son ekonomik gelişmelerin her sektörde birliktelik duygusunu artırdığını ancak, en fazla enerji sektörünün kenetlenme, ülke için artı değer oluşturma gayreti içine girdiğini kaydetti.

Dilek, bu yıl 8-9 Kasım tarihlerinde Ankara’da 11’ncisini gerçekleştirecekleri kongre ve fuara ilginin önceki yıllara göre daha fazla olması, yerli firmalar kadar yabancı firmaların da bu dev buluşmayı gündemlerine almalarının bunun en önemli kanıtı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“#enerjinipaylaş ve #enerjinifarket sloganıyla yürüttüğümüz büyük buluşma, bu yıl önceki yıllara göre çok daha fazla önem taşıyor. Şu an uluslararası ekonomik savaşta ciddi bir sınav veren ülkemize enerji sağlayanlar kısa, orta ve uzun vadede bu tür ekonomik sorunların üstesinden gelmede kilit rol oynayacaklarının farkındalar. Çünkü ekonominin, hatta hayatın temelini enerji oluşturuyor. Bu aşamada güç birliğine gitmek, yeni teknolojileri bir arada görmek, fuar alanında düzenlenecek ekonomik forumlarda görüş bildirmek, sorunların çözümüne katkı sağlamak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. Öngörümüz 300’ü aşkın firmanın enerjide gücünü paylaşacağı yolunda.”

Çiğdem Dilek, geçen hafta Hong-Kong’ta düzenlenen PV Guangzhou ve APBE China Fuarlarında stand açtıklarını, burada da gözlerin kendilerinin üzerinde olmasının, dünya gündeminde de Türkiye’nin bulunduğunu gösterdiğini belirterek, “Uzak doğu dillerinin bazılarında kriz ve fırsat aynı anlama gelmekte. Kriz durumunda izlenen yolun önemini bilen bu bakış açısıyla tanışmak özellikle Çin, Japonya, Güney Kore’deki firma temsilcileri ve üst düzey kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile görüşmek çok verimli oldu.” dedi.

Önceki İçerikÇayeli Bakır, Çamlıca Mahallesi Camii’ni Yeniden İnşa Ederek Hizmete Açtı
Sonraki İçerik131. Grup Maden Ruhsat İhale Sonuçları…