Frontline Gold

Frontline Gold Menderes Altın Projesinde sondaj çalışmalarına tekrar başlayacağını duyurdu. Şirket bu kapsamda 1000 metrelik karotlu sondaj çalışması gerçekleştirecek. Sondaj çalışmalarının 2021 yılının haziran ayında başlaması bekleniyor.

Şirket sondaj çalışmalarının sahada bugüne kadar elde edilen sondaj ve arama verilerinin derlenmesi ve entegrasyonu baz alınarak gerçekleştirileceğini kaydetti. Frontline Gold sondajların yoğunlaşacağı bölgeler arasında, önemli ölçüde IP anomalileri kaydedilen P13, P14 ve P15 arama hedefleri ile yeni keşfedilen Devedüzü epitermal damar sistemi üzerindeki P10 ve P11 arama hedeflerinin yer aldığını kaydetti.

Frontline Gold Başkan ve CEO’su Walter Henry gerçekleştirilecek sondaj çalışmaları ile ilgili şu yorumlarda bulundu: “Menderes’te arama çalışmalarına tekrar başlamaktan dolayı çok heyecanlıyız. Kayaç ve jeokimyasal örnekleme çalışmalarından elde ettiğimiz olumlu sonuçlar, 2 IP anomalisinin tanımlanması ve kayaç ve jeokimyasal örnekleme çalışmalarının devamına yönelik tavsiyeler ile birlikte bölgede başarılı bir şekilde faaliyet gösteren madenlerin performansı birlikte değerlendirildiğinde Menderes projesindeki sondaj çalışmalarından duyduğumuz heyecan kolaylıkla anlaşılabilir.”

. .

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.