Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu’nun 19 Mayıs 2023 tarihindeki toplantısında aldığı karar ile planlı bakım ve revizyon çalışmaları için tesiste bulunan klinker üretiminin gerçekleştirildiği toplam 2 fırından, toplam klinker üretim kapasitesinin yaklaşık %40’ını temsil etmekte olan birinci fırının, 4 haftalık bir süre için duruşa geçirilmesine karar verildiğini duyurdu.

Şirket, planlama doğrultusunda mevcutta klinker stoku bulunduğunu aktarırken, birinci fırının bakımda olduğu süreçte %60 kapasiteli ikinci fırının tam kapasite ile çalışmaya devam edeceğini belirtti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBitlis Pomzadan Yıllık 3 Milyarlık Gelir Elde Ediyor
Sonraki İçerikMaden Sektöründen 1,8 Milyar Dolarlık İhracat
Minik Madenci Dergisi / Madencilik Türkiye Rehber Satış Koordinatörü