Gübretaş Maden Yatırımları AŞ, Bilecik ili sınırları içinde bulunan 200709861 numaralı ruhsat sahasının sahibi olan Kavak Madencilik AŞ’nin %80 hissesinin 1.800.000 USD bedel ve %2 rödovans ödemesi yapılması şartlarıyla devralınması hususunda %80 hissedar konumundaki Teck Anadolu Madencilik AŞ ile 3 Ocak 2022 tarihinde sözleşme imzalandığını açıkladı. Şirket, sözleşme imzalanmasını takiben hisse devrine yönelik ilgili resmi makamlardan onay işlemlerinin yerine getirileceğini de duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı: “Kavak Madencilik AŞ uhdesinde bulunan 200709861 numaralı ruhsat sahası içindeki Kavaklıtepe Altın Projesi, Söğüt Altın Madeni sahasının yaklaşık 30 km batısında yer almakta olup hali hazırda ileri arama geliştirme safhasındadır. Kavak Madencilik AŞ’nin hisselerinin alınması ile Söğüt Altın Madeni çevresinde arama-geliştirme faaliyetlerimizin genişletilmesi ve olası yeni maden kaynaklarının tespiti hedeflenmektedir.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMinik Madenci Dergisi 10.000’in Üzerinde Çocuğumuzla Buluştu
Sonraki İçerik2021 Yılı Madencilik Sektörü İhracatı 5 Milyar 930 Milyon Dolar Oldu