Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından organize edilen “Sürdürülebilir Madencilik ve Kariyer Günleri” 1-2 Nisan tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Maden Mühendisleri Odası, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, Maden Sanayicileri Sendikası gibi kuruluşların yetkililerinin öğrencilere sektör hakkında bilgi vererek kendi kariyer yolculuklarını anlatacakları organizasyonda ayrıca Tüprag, Tümad, Demir Export, Öksüt Madencilik, Anagold, Sandvik gibi firmaların temsilcileri de tanıtımlar yaprak staj ve iş imkanlarını aktaracaklar.

Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü öğrencilerine özel olacak olan bu etkinlikte öncelikli hedef 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerini sektör ve meslek hakkında bilinçlendirmek ve akıllarındaki soruları gidermek olacak. Diğer bir hedef ise gelecek senelerde bölüme gelen öğrencilerin bu etkinliği bir gelenek haline getirmesi olarak belirlendi. Bu nedenle etkinliğin ana başlığı “Sürdürülebilir Madencilik” ilkesiyle oluşturuldu. Bu etkinlik ile sektörümüze bilinçli maden mühendisleri kazandırılması umut ediliyor.

Bölüm öğretim üyelerinin de katılacağı bu organizasyonu özel ve farklı kılan etkenlerden biri ise bu etkinliği bölüm öğrencilerinden 4 kadın öğrencinin 15 gün gibi kısa bir sürede organize etmesi. Şu ana kadar Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği bünyesinde öğrenciler tarafından böyle bir etkinlik düzenlenmemiş olup bu etkinlikle beraber bir ilke imza atılması hedefleniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTemiz Kömür Teknolojileri Fuarı Başlıyor, Yerli Kömürün Geleceği Tartışılacak
Sonraki İçerikOriole Resources Türkiye’deki Projeleri ile İlgili Güncelleme Paylaştı