Covid-19 salgını nedeniyle, İçişleri Bakanlığı tarafından 22 Nisan 2020 tarihi saat 24.00 ile 26 Nisan 2020 tarihi saat 24.00 arasında 31 İlde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili makamlara gönderdiği genelgede, maden işletmelerinde konaklamanın aynı şantiyenin içerisinde olması kaydıyla çalışmalarına izin verileceği duyuruldu. Genelgede yer alan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar

Çalışanları inşaat alanında/maden alanında bulunan şantiyede konaklayarak yapımı veya çalışması devam eden büyük inşaatlar ile madenler (Bu madde kapsamında inşaat ve konaklama aynı şantiye içerisinde ise izin verilir, başka bir yerden çalışanların gelmesine ve şantiyede kalanların başka bir yere gitmelerine izin verilmez. Çalışma alanı sadece inşaat alanı/maden sahaları ile sınırlıdır.)”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEti Bakır için Gerçekleştirilen Basınçlı Kalsin Liçi Çalışması
Sonraki İçerikKesin Korunacak Hassas Alanlar ile Riskli Alanlar Listesi Resmi Gazete’de Yayımlandı