Tüm dünyada yaşanan yeni Korona virüs (Covid-19) tehdidinin artması sebebiyle ve en az 20 farklı ülkeden yabancı katılım beklenen AGROBOR2020 organizasyonuna yabancı katılımcılardan çok fazla iptallerin olması nedeniyle 1-2 Nisan 2020 tarihindeki AGROBOR2020 Uluslararası Sempozyumu Kasım 2020 tarihine ertelendi. 

Detaylar için etkinlik web sitesini takip edebilirsiniz. 

II. Uluslararası Tarımda Bor Sempozyumu Kasım 2020’de Antalya’da gerçekleştirilecek. Uluslararası Tarımda Bor Sempozyumu (AGROBOR), 16-17 Kasım 2016 tarihlerinde ETİ MADEN İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nün (TAGEM) destekleriyle Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü  (BOREN) himayesinde Ankara’da organize edilmiş ve 200’den fazla katılımcı ile başarılı bir şekilde tamamlanmıştı.

Toplantıda sunulacak konular; toprakta bor kimyası, borlu gübreler ve kullanımı, borun bitkilerdeki alımı, taşınması ve fonksiyonu, borun genetiği ve moleküler biyolojisi ve toprak ve bitkilerde bor toksisitesi konularına odaklanıyor. Bu sempozyum, bilim insanları, agronomistler, öğrenciler ve gübre endüstrisi temsilcilerini bir araya getirerek etkileşimlerini sağlamayı ve bitki ve topraklarda bor araştırmaları konusunda ulaşılan yeni sonuçları ve yeni araştırma konularını tartışmayı amaçlıyor. Toplantıya 25’den fazla ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı bekleniyor.

Kayıt, bildiri sunma ve detaylar için lütfen www.agrobor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikİzmir MARBLE Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı Ertelendi
Sonraki İçerikFatih Dönmez: “Karot Bilgi Bankamız Bir Nevi Madenciliğimizin Hafızası Olacak”