2 Şubat 2018 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Meclis Başkanlığına sunulan Vergi Kanunları ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında Kanun Tasarısı, Madde 33 ile 3213 Sayılı Kanuna ek madde 15 madenlerle alakalı olmakla beraber bu maddede yer alan metin hakkında değişiklik talebini sunmak üzere İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Hüsnü Ayvacı, İMİB Hukuk Danışmanı Mustafa Topaloğlu, 13 Şubat 2018 tarihinde, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürü Mithat Cansız ve Genel Müdür Yardımcısı Yinal Yağan ile makamlarında görüştükten sonra, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı  Müsteşar Yardımcısı Doç Dr. Abdülkerim Yörükoğlu ve Stratejik İletişim Danışmanı Sevda Güner ile görüşme gerçekleştirdi.

Heyet bu görüşmelerinden ardından; Türkiye Büyük Millet Meclisinde Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Isparta Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, Ankara Milletvekili ve Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, İstanbul Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Celal Adan, Mersin Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Oktay Öztürk ve Tekirdağ Milletvekili ve aynı zamanda Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi ve Milli Savunma Komisyonu Katip Üyesi olan Metin Akgün ile TBMM 16‘deki makamlarında bir araya geldiler.

Görüşmeler sonucu ve diğer birliklerle ortak imza atılan önergeyle STK’ların istediği değişiklikler gerçekleştirilmiş oldu.

Konuyla ilgili madde değişiklik yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikYerli Kömür Fiyatları Yüzde 50’yi Bulan Oranlarda Arttı
Sonraki İçerikMaden İhracatı Ocak Ayında Yüzde 19,36 Artarak 391,5 Milyon Dolar Oldu