İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü arasında, işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile iki kurum, ülke kaynaklarının ve ihtiyaçlarının ortaya konulması ve değerlendirilmesine yönelik projeler gerçekleştirecek.

İTÜ Rektörlüğü’nde yapılan imza törenine, İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Eti Maden Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer ve her iki kurumdan temsilciler katıldılar.

Protokol (Ar-Ge) alanında işbirliği ve sektöre yönelik bilimsel etkinlikler ve eğitimlerin düzenlenmesini amaçlıyor.

Protokol kapsamında teknik danışmanlık, etüt, proje ve uygulama konuları arasında; çevre, katı-sıvı atık yönetimi, enerji verimliliği, proses dizaynı ve optimizasyonu, ileri teknoloji bor bileşiklerinin üretimi, bor ürünlerinin kullanım alanının arttırılması, Eti Maden’e ait sahalarda bulunan değerli elementlerin eldesi gibi konular yer alıyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.