Kırgız hükümeti, GKAPEN KR Şirketine ait olan Bash Nur ve Arçalu altın arama ruhsatlarını açık arttırma usulü ile uluslararası ihaleye çıkacağını ilan etti. 2 Mart 2018 tarihinde yapılacak ihale için ilgili şirketlerin 26 Şubat 2018 tarihine kadar ihale dökümanını alarak, gerekli belgeleri kuruma sunması gerekmektedir. Dünya’nın en büyük altın madeni Kumtor’un da yer aldığı Kırgızistan, altın aramacılığı bakımından son yılların dikkat çekici ülkelerindendir.

MT Bülten, söz konusu ihaleye ait bilgileri bilimsel ve açık kaynaklardan derleyerek okuyucu ve takipçileri için bir veri paketi oluşturdu. Bu pakette, koordinatlı olarak ülkenin önemli altın madenleri, ihalelik sahalar ve jeoloji haritaları ile ihale dökümanlarının Türkçe çevirileri ve ülkenin maden hukuku ile ilgili bilgiler yer almaktadır. İlgilenen takipçilerimiz söz konusu veri paketini 570 USD + KDV karşılığı temin edebilirler.

İletişim için: ruhsat@mayeb.com.tr

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAfyonkarahisar’da Satılık Linyit Sahası – Maden Sahaları Tanıtım Bülteni 21. Sayısı Çıktı
Sonraki İçerikKömür Üreticileri ve Enerji Sektörü, Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi ve Fuarında buluşacak