Chaarat Gold Ltd.’nin Kırgızistan’daki Chaarat Altın Projesi kapsamında gerçekleştirilecek Tulkubash Yığın Liçi Projesi hakkında yayınlanan haber bülteninde Türk Pamir Mining LLC şirketinin sahaya ekipman nakliyesine başladığı açıklandı.

Londra Borsasına kote şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Türk şirket tarafından; inşaatın ilk safhalarında görev alacak personel için 50 kişilik geçici bir kamp inşası, toplam 360 kişilik şantiyenin başlangıç olarak 200 kişiyi barındıracak kısmının inşası, geçici bir bakım atölyesi kurulumu, maden ile proses tesisleri arasındaki 5 kilometrelik yolun inşaatı, maden erişim yolunun Kumbel geçiş alanı bölümünün inşaatı, yığın liçi alanının ilk kazı ve temizlik çalışmaları gerçekleştirilecek.

Raporda; yapılacak bu çalışmalar Tulkubash Yığın Liçi Projesi’nde 2019 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleştirilmesi planlanan geniş ölçekli inşaat için gerekli hazırlık olarak değerlendirildi.

Tulkubash Projesi’nde Chaarat Gold tarafından gerçekleştirilen fizibilite çalışmasına göre 0,91 g/t Au ve 1,13 g/t Ag içerikli 16 milyon ton cevher bulunduğu tespit edilirken madenden yılda ortalama 95.200 ons üretim yapılması planlanıyor. Madende ilk altının ise 2020 yılında dökülmesi hedefleniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBakan Fatih Dönmez: “Kömür İthalatını Azaltıp, Altın Üretimini İki Kat Arttırmayı Hedefliyoruz”
Sonraki İçerikStandart Enerji, İhale Yoluyla Yeni Boksit Sahaları Satın Aldığını Duyurdu