Tüprag Metal Madencilik, Kışladağ Altın Madeni’nde Yüksek Basınçlı Merdaneli Değirmen’i (HPGR) devreye almak adına çalışmalarını sürdürdüklerini duyurdu.

İşletim öncesi son kontrollerin tamamlanmasının ardından devreye alınması planlanan HPGR ile geri kazanımların yaklaşık yüzde 4 oranında artacağına dair beklentilerini paylaşan şirket yüksek üretim kapasitesi, düşük bakım gereksinimleri ve göreceli enerji verimliliği sunan HPGR teknolojisinin, yatırım maliyetini kısa sürede karşılayacağını öngörüyor.

Şirket, devreye alındıktan sonra sahip olduğu 4200 mt/s iş hacmi ile dünyada faaliyet halindeki en yüksek kapasiteli HPGR’lardan biri olma özelliği taşıyacak olan ekipmanın, 2021 yılı sonunda tam verimle çalışmaya başlayarak üretim sürecine dahil olmasını planlıyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikXylem, Akıllı Su Çözümlerinde Lider Olan Anadolu Flygt’ı Satın Alarak Türkiye’deki Faaliyetlerini Genişletiyor
Sonraki İçerikFKK Güney Oto’dan Üretim ve İstihdam İçin Dev Yatırım