1946 yılında Almanya’nın Bochum şehrinde kurulan Klaus Union GmbH, bugün pompa ve vana üretimi ile tedariği konusunda pazar lideridir. Sayısız patenti sayesinde Klaus Union GmbH, hem santrifüj hem de vidalı pompalar konusunda kapsamlı ürün portföyüne sahiptir. Madencilik, kimya, petrokimya ve rafineri uygulamalarındaki agresif, toksik ve/veya patlayıcı akışkanlar için Klaus Union farklı malzeme çözümleri ile güvenilir ve uzun ömürlü çalışmayı garanti etmektedir.

Yatırımların durduğu pandemi zamanında, Klaus Union GmbH Türkiye’ye yatırım kararı alarak, 2021 yılında Klaus Union Türkiye fabrikasını kurdu. Klaus Union Türkiye olarak; ISO 2858 standardında mekanik salmastralı kimyasal endüstriyel pompaların üretimini şimdilik 1250 m2 ’lik Kemalpaşa İzmir’deki fabrikamızda yapmaktayız. Türkiye’de üretilen mekanik salmastralı NOV-T model pompalar; yağ yağlamalı olup, pompa tarafında bir rulman ve arkada ikili rulman sistemi ile ağır hizmet çalışmaya uygundur. Rulmanlar, sızdırmazlık sistemi ile güvence altına alınmıştır ve bu sayede yağ eksilmesi / bakım süreleri çok uzun zaman almaktadır. Pompanın ön rulman tarafı, salmastra tarafından gelebilecek olası kaçaklara karşı özel bir paslanmaz plaka ile de korunmaktadır.

Üretimimizde kullandığımız döküm parçalar, Klaus Union GmbH ile aynı tedarikçiden temin edilip, tüm hammaddelerimiz giriş kalite kontrolleri sonrası sistemimize girmektedir. Sistemimize giren tüm pompa gövdeleri, EN ISO 5199 standardına göre en az 24 barda hidrostatik teste tabi tutulmaktadır.

Pompa çarkları da operasyon noktasına göre trim edilip, ISO 9906 IIB’ye göre balansı alınır.

Yazının tamamı Madencilik Türkiye Dergisi 107. sayı 50. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikRüstem Çetinkaya: “Yeşil Enerjinin Kalbinde Madenler Yer Alacak”
Sonraki İçerikOdağında Sürdürülebilir Madencilik Var: Epiroc’tan Smart ve Green Serisi