Koyunoğlu Madencilik, 2005 yılından bu yana Mersin, Erdemli’de sürdürdüğü açık ocak işletme faaliyetlerinde kapasite arttırma ve ek olarak yer altı üretimine geçme kararı aldı. Yer altı üretimine geçilmesi ve kapasite artışı yapılmasıyla, hali hazırdaki açık ocak işletmeciliği ile 20.000 ton/yıl olan üretim miktarının 1.500.000 ton/yıla çıkarılması planlanıyor.

Edinilen bilgilere göre galerilerini mevcut ÇED alanı içerisinde belirleyen şirketin yer altından krom üretimi ve kapasite artışına istinaden yapılan başvurularda Valilik tarafından ÇED gerekli değildir kararı verildi.

Yüksek kaliteli konsantre krom (%46 – %48) üretilen şirketin 18.000 ton kapasiteli Erdemli krom zenginleştirme tesisinde 3 öğütme değirmeni ve 28 sallantılı masa ile çalışılıyor.

Yer altı üretimi ve kapasite artışı projesinin işletmede ek istihdam yaratması bekleniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 89. Sayısı Çıktı
Sonraki İçerikPoltava Madencilik’te Çelik Pelet Kalitesinde İstikrarlı Büyüme