Koza Altın, şirketlerine ait mevcut ruhsatlardaki potansiyel ve mevcut projelerde sondaj çalışmalarının kesintisiz olarak devam ettiğini kamuoyuna duyurdu. Şirket, 2019 yılına ilişkin uluslararası bir şirket tarafından denetlenen özet bilgileri ve karotlu sondaj miktarını 28 Şubat 2020 tarihinde açıkladığını belirtirken 2020 yılında da rezerv ve kaynak aramalarına önem verildiğini aktardı.

Şirket, 2019 yılı Haziran-Aralık döneminde yapılan sondaj miktarının 43.720 metre olduğunu, 2020 yılı Haziran – Kasım döneminde yapılan karotlu sondaj miktarının ise 80.147 metre olarak gerçekleştiğini ve yapılan sondaj miktarının bir önceki yıla göre %83 artış gösterdiğini açıkladı.

Tüm bu gelişmelere paralel olarak şirketin mevcut envanterindeki yer üstü karotlu sondaj makinası 8’den 15’e çıkarılırken şirketin kendi sondaj makinalarının yanında kiralanan makinalarla birlikte bugün itibariyle 33 adet sondaj makinası ile arama faaliyetlerine devam ettiği de duyuruldu.

Tüm bu sondajların ve diğer jeolojik çalışmaların sonucunda elde edilen numunelerin analizleri uluslararası bir laboratuvar şirketi tarafından yapıldığı da şirket tarafından verilen bilgiler arasında.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikArnavutköy’de Taş Ocağında Göçük Meydana Geldi
Sonraki İçerikSTK’lar 4 Aralık Madenciler Günü’nde Sektör ile İlgili Mesajlarını Paylaştılar