Koza Altın İşletmeleri, Himmetdede Altın Madeni ÇED olumlu kararının iptali için açılan davanın reddedildiğini açıklarken, Çukuralan Altın Madeni ÇED olumlu kararının iptali için açılan dava ile ilgili güncel durumu da kamuoyuyla paylaştı.

Şirket, Himmetdede Madeni ile ilgili yaptığı açıklamada; Kayseri’nin Himmetdede beldesinde çekirdek eleme ve depolama tesisi bulunan davacı tarafından, Himmetdede Altın Madeni İşletmesi projesiyle ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen 14.07.2016 tarihli ÇED olumlu kararının iptali ve yürütülmesinin durdurulması istemiyle açılan davanın Kayseri 1. İdare Mahkemesinin 23.11.2017 tarihli kararıyla reddedildiğini duyurdu.

Şirket, söz konusu kararın kendilerine 03.01.2018 tarihinde tebliğ edildiğini belirtirken davacı tarafın temyiz yoluna başvurma hakkı bulunduğunu da açıkladı.

Şirket, Çukuralan İşletmesi’yle ilgili olarak yaptığı açıklamada ise Çukuralan Altın Madeni işletmesi “3. Kapasite Artırımı Projesi” ile ilgili olarak verilen ÇED olumlu kararının iptali için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına karşı bir kısım davacılar tarafından İzmir 6. İdare Mahkemesine iptal davası açıldığını, mahkemece davanın şirkete ihbarına karar verildiğini açıkladı. Ayrıca Koza Altın İşletmeleri’nce davaya müdahil olmak için gerekli hazırlıklar yapıldığı vurgulanırken dava ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikYıldırım Şirketler Grubu, Türkiye’de İlk Kez Madencilikte İnovasyon Yarışması Düzenliyor
Sonraki İçerikMTA, 37 Bin Metrelik Hidrojeoloji Amaçlı Sondaj Alım İhalesi Açıyor