Koza Altın İşletmeleri, İzmir’in Bergama ilçesinde faaliyetini sürdüren Ovacık Altın Madeni 3. Atık Depolama Tesisi (ADT) için geçici faaliyet belgesinin (GFB), 15 Ocak 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını açıkladı.

Şirket, daha önce yaptığı açıklamada 3. ADT ile ilgili olarak sunulan ÇED Raporunun, İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından 11 Temmuz 2017 tarihinde “Nihai” kabul edilmiş olduğu ve proje ile ilgili olarak 03 Ağustos 2017 tarihinde “ÇED Olumlu” kararı verildiğini duyurmuştu.

Alınan ÇED olumlu kararının ardından bir kısım davacılar tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aleyhinde İzmir 3. İdare Mahkemesine iptal davası açıldığını açıklayan Şirket, 9 Kasım 2017 tarihinde davanın kendilerine tebliğ olduğunu, yapılan hazırlıklar neticesinde davalı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yanında davaya müdahillik talebini de mahkemeye iletmişti. Konuyla ilgili dava süreci devam etmektedir.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKazan Trona Tesisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katılımıyla Açıldı
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 68. Sayısı Çıktı