Dünya Madencilik Sektöründe, hem ulusal hem de uluslararası katılımlar ile her yıl gerçekleştirilen Maden Kurtarma Yarışmalarının ilki Türkiye Madenciler Derneği (TMD) tarafından organize edildi. Yarışma 10-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Tüprag Efemçukuru Altın Madeni İşletmesi’nde düzenlenecek. Yarışmaya Çayeli Bakır, Demir Export, Esan Eczacıbaşı, Eti Bakır, İmbat Madencilik, Koza Altın, TKİ, Tüprag ekipleri yarışmacı, TÜMAD ve Polyak ekipleri ise gözlemci olarak katılacak.

Yarışma hazırlıkları kapsamında Avustralya’dan gelen bir danışman eşliğinde  22-23 Temmuz tarihlerinde jüri üyesi, kazazede, yardımcı personel eğitimi gerçekleştirilirken 24-25 Temmuz tarihlerinde Çayeli Bakır, Koza Altın ve Tüprag Maden Kurtarma Ekipleri ile deneme yarışmaları yapıldı. 26 Temmuz’da ise  Yarışma Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Maden Kurtarma Yarışması ile ilgili detaylı bilgi için info@turkiyemadencilerdernegi.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadende İhracatın Yüzde 90’ından Fazlası Döviz Olarak Türkiye’de Kalıyor
Sonraki İçerikÇanakkale’deki Madencilik Faaliyetleri ile Alakalı Sektör STK’larından Ortak Basın Açıklaması