Maden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS) Yönetim Kurulu üyeleri, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i makamında ziyaret ederek MASİS ve sektör hakkında çeşitli bilgiler paylaştılar.

Yeni kurulan Maden Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanı Naci İlci ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul eden Bakan Dönmez’e, madencilik sektörünün sorunlarını ve sendika olarak çözüm önerilerini içeren bir rapor takdim eden heyet, sektörün tek işveren sendikası olarak Bakanlığın çalışmalarında sorumluluk almak istediklerini ifade etti.

MASİS tarafından hazırlanan sektör raporundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Dönmez, değinilen tüm sorunların dikkate alınarak sendikanın gerçekleştirdiği çalışmalardan istifade edileceğini belirtti. İlerleyen günlerde, madencilik sektörüyle ilgili tüm Bakanların katılımıyla bir madencilik sektörü çalıştayının gerçekleştirilmesinin yararlı olacağını ifade eden heyette, MASİS Başkanı Naci İlci, Başkan Yardımcısı Ferhat Nasıroğlu, Başkan Yardımcısı Anıl Çağrı Koloğlu, Başkan Yardımcısı Veli Doğan, Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Serhat Dinç, Yönetim Kurulu Üyesi Oral Sönmez, Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Yön, Yönetim Kurulu Üyesi Salih Selim Şenkal, Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Denizli yer aldı.

Kabulün ardından, göreve yeni atanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı’yı da tebrik ziyaretinde bulunan heyet, MASİS ve önümüzdeki dönem planlanan çalışmaları hakkında kendisine bilgi verdi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÇanakkale’deki Madencilik Faaliyetleri ile Alakalı Sektör STK’larından Ortak Basın Açıklaması
Sonraki İçerik‘’Yaşam İçin Maden Kitabı’’ Şimdi Online!!!