4 Aralık Dünya Madenciler Günü, sektörden çeşitli sivil toplum kuruluşlarının ülkemizin çeşitli yerlerinde gerçekleştirdiği etkinliklerle kutlanıyor. İstanbul’daki ilk etkinlik kapsamında ise Türkiye Madenciler Derneği (TMD) önderliğinde sektörün önde gelen STK yönetici ve üyeleri saat 11.00’da Taksim Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Madencilik Türkiye dergisinin de takip ettiği programda madenciler adına yapılan basın açıklaması ile maden kazalarında yitirdiğimiz madenciler anılarak madenciliğin güncel sorunlarına dikkat çekildi.

TMD bu yıl 4 Aralık kapsamında ayrıca 2 günlük bir seminer (Madenlerde Risk Yönetimi ve Uzunayak Maden Dizaynı) ve 2 günlük de konferans (3. Uluslararası Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı) gerçekleştirdi. Bu akşam yapılacak Gala Yemeği ile de 4 Aralık programı sona erecek.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 75. Sayısı Çıktı
Sonraki İçerikMaden Sahaları Tanıtım Bülteni 23. Sayısı Çıktı