Ansys‘in Ürün Portföyüne eklediği Rocky DEM, parçacıkların granüler akış davranışlarını hızlı ve doğru simülasyonunu gerçekleştiren güçlü bir 3D Ayrık Elemanlar Yöntemi (DEM) programıdır. Rocky DEM, Çoklu GPU (ekran kartı) çözümleme yeteneği ile analizleri eş zamanlı olarak hızlıca çözebilir. Rocky DEM, granül davranışına tek veya iki yönlü olarak akışkanlar dinamiği ile eş zamanlı çözebildiği gibi Ansys Motion modülü ile RBD (Rigid Body Dynamics) analizini iki yönlü gerçekleştirebilir.

Rocky, Ansys Workbench ürün grubuyla tamamen entegredir ve mühendislere yapısal ve akışkanlar gibi diğer fiziksel özelliklerle birlikte parçacık simülasyonunun çeşitli eş zamanlı analizlerini gerçekleştirme yeteneği sağlar.

Örneğin, Rocky DEM’de Şu Analizler Yapılabilir:

• Yüzeyde partikül çarpma etkisiyle oluşan basınç bilgisini ANSYS Mechanical’a FEA yapısal analizler için sağlar.
• Ansys Fluent’ten CFD akışkan hareketini içeriye alır ve ardından akışkan hareketinin parçacık akışını nasıl etkilediğini hesaplar.
• Akışkan akışının parçacık akışını etkilediği ve parçacık akışının akışkan davranışını geri etkilediği Fluent ile iki yönlü birleştirilmiş simülasyonlar gerçekleştirir.

Yazının tamamı Madencilik Türkiye Dergisi 113. sayı 60. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikZonguldak’ta Kömür Madeninde Göçük Meydana Geldi
Sonraki İçerikMaden Platformu’ndan Ortak Mesaj: “Türkiye, Küresel Büyümeden Hak Ettiği Payı Almalı”
Bilgi-İşlem Destek, İletişim / Madencilik Türkiye Dergisi