Kısa adı “UMREK” olan Ulusal Madenlerde Rezerv ve Kaynak Raporlama Komisyonu toplantıları kapsamında gerçekleştirilen buluşmada madenciler, bankalar ve finans kuruluşları İstanbul’da bir araya geldi.

Toplantı açılış konuşmasını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız’ın gerçekleştirdiği toplantıya maden sektörünün temsilcilerinin yanı sıra SPK, BDDK ile birlikte bankaların ve finans kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda Cansız’ın yanı sıra konuşma yapan diğer isimler; Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erişah Arıcan, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Gazeteci Hakan Güldağ, UMREK Komisyonu Üyesi Barış Gazanfer Yıldırım, İSTAC Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Akıncı, Türkiye İş Bankası Kurumsal Krediler Tahsis Bölümü Müdürü Can Yücel, İş Yatırım Menkul Değerler Kurumsal Finansman Direktörü Reha Pamir, UMREK Komisyonu Başkan Yardımcısı Mesut Soylu ve TÜMAD Madencilik Genel Müdürü Hasan Yücel oldular.

TÜMAD Madencilik Genel Müdürü Hasan Yücel gerçekleştirdiği konuşmada şirketin Lapseki ve İvrindi projelerindeki deneyimlerini katılımcılarla paylaşırken dünyada iki yatırım projesini aynı anda finanse ederek üretime geçirilmesini sağladıklarını ve bir ilke imza attıklarını vurguladı. Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kolay olmadı. Sosyal onay, paydaşlarla doğru iletişim ve doğru risk analizi, olası riskleri önleyecek planların hazır olması ve olmazsa almaz olarak çevre hassasiyeti konusundaki duyarlılığımız bu başarıyı elde etmemizi sağladı.” dedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMTA; Kamu-Özel İşbirliği ile Maden Aramacılığı için Çağrı Yayınladı
Sonraki İçerikİMİB’den Doğal Taşta İhracatın Yıldızlarına Ödül