Doğal taş sektöründe dünyanın en önemli buluşmalarından olan ve bu yıl 26’ncısı düzenlen MARBLE İZMİR Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı. 25-28 Ağustos 2021 tarihleri arasında Fuarizmir’de gerçekleştirilecek etkinlik ile Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen sektör profesyonelleri ticari görüşmeler yaparak İzmir ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

Bu yıl 2 salonda ziyaretçilerini ağırlayacak Fuar ile eş zamanlı olarak 6. Uluslararası Taş Kongresi’de ziyaretçilerine kapılarını açacak. Kongre, zengin renk ve desenleri ile mimarların gözdesi, dünya ticaretinin lideri olan Türk doğal taşının arama ve işletmesinde jeolojik ocak ve fabrika üretiminde yeni tekniklerin, mimari tasarımlarında geçmiş ve güncel uygulamaların tebliğ, seminer, panellerde sunulacağı bir ortam yaratmayı, yatırımcılar ve doğaltaş ticareti yapan kişi ve kuruluşları aynı zamanda MARBLE Fuarı çatısı altında buluşturmayı amaçlıyor.

Geçen yıllarda bilimsel ağırlıklı oturumlarla gerçekleşen kongre, bu yıl farklı disiplinlerin yer alması ile çeşitleniyor. Almanya, ABD, İtalya, Macaristan, Portekiz ve Türkiye’den konuşmacıların yer aldığı kongreye; bilim insanlarının yanı sıra mimar, taş üreticisi, uygulamacı ve kullanıcılar da katılım gösteriyor. 12 oturum, 5 panel, 81 konuşmacı ve 29 moderatörden oluşan kongreye 300’ü aşkın kişi kayıt yaptırdı. Bilim insanları ile doğal taş sektörünün tüm temsilcilerini bir araya getirmeyi amaçlayan kongrede, Türk doğal taşının işlenme sürecine ilişkin son teknolojiler değerlendirilecek. Kongre sürecinde 3D, VR deneyimler ve sanal gerçeklik sunumlarının gezilerle desteklenmesi ile katılımcılara binlerce yıllık teknikler, mimari uygulamalar ve günümüz üretim ortamları tanıtılacak.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Şeref Kalaycı Atandı
Sonraki İçerikHer Şeye Rağmen Madencilik Değil Sürdürülebilir Madencilik