MTA

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Cengiz Erdem, 29 Ocak 2021 tarihli 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 4’üncü maddesi gereğince görevden alındı.

Resmi Gazete’de yer alan bilgilere göre Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu ve Yürütme Kurulu Başkanlığına ise 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 38’inci maddesi, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri ve 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 683’üncü maddesi gereğince Prof. Dr. Abdulkadir Balıkçı görevlendirildi.

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Yürütme Kurulu üyeliklerine ise Kadim Budak ve Prof. Dr. İbrahim Dinçer atandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.