Park Elektrik, bağlı olduğu ortaklığı Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. AŞ’nin rödovans usulüyle işletme hakkını elinde bulundurduğu Konya Ilgın’da yer alan 1247 sicil numaralı kömür sahasından ürettiği alt ısıl değeri 1.400-1.600 kcal/kg aralığında olan 35.000 ton kömürün 18 Ağustos 2020 tarihine kadar Düzgün İş Makinaları İnşaat Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ’ye (Düzgün İnşaat) satışına ilişkin olarak, 18 Haziran 2020 tarihinde sözleşme imzalandığını duyurdu.

Söz konusu kömür tonajının bir taahhüt niteliğinde olmadığını açıklayan Park Elektrik, tarafların karşılıklı mutabık kalarak sözleşmedeki miktarı %25 oranında artırıp azaltabileceklerini belirtti. Şirket ayrıca kömürün nakliyesine ilişkin giderlerin de Düzgün İnşaat tarafından karşılanacağını açıkladı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik3 Adet Saha MAPEG Tarafından İhaleye Açılacak
Sonraki İçerikYapay Zekânın Meslekleri Tehdidi Karşısında Jeolojinin Durumu*