Park Elektrik, Konya’nın Ilgın ilçesinde yer alan linyit sahasındaki kömür üretim faaliyetleri kapsamında 2023 yılı için planlanan dekapaj çalışmalarının gerçekleştirilmesi için sözleşme imzaladı.

Şirket, 2019 yılında hayata geçirilmiş olan ön madencilik planlaması kapsamında, sahada devam eden kömür üretim faaliyetleriyle ilgili olarak, 2023 yılı için planlanan dekapaj çalışmalarının gerçekleştirilmesi için Yener Lojistik Madencilik ve İnşaat Ticaret Limited Şirketi ile (+/-) %20 toleranslı toplam 7.000.000 metreküp dekapaj işi için sözleşme imzalandığını, sözleşme başlangıç birim dekapaj fiyatının 37 TL/metreküp olarak belirlendiğini ve sözleşmede belirlenecek şartlar doğrultusunda baz fiyatın eskalasyona tabi tutulmasına karar verildiğini duyurdu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÜlkemizde ve Dünyada Bakırın Güncel Görünümü
Sonraki İçerikATEX Sertifikalı Yer Altı Sondaj Makineleri ile Patlayıcı Ortamlarda Güvenli Kullanım Sunuyoruz